ابزار غیربرقیخانه و آشپزخانه

معرفی 7 مدل از بهترین دوچرخه ثابت های بازار 1400

راهنمای خرید بهترین دوچرخه های ثابت

اگر می خواهید سالم باشید باید ورزش کنید. ورزش با افزایش قدرت بدنی نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. با تقویت سیستم ایمنی ، مقاومت در برابر بیماری ها ایجاد می شود. اگر هنوز نگران سلامتی خود هستید ، بهتر است ورزش کنید. دوچرخه سواری یکی از ورزش های اوقات فراغت است که علاوه بر ورزش می توان از آن لذت برد. اما شرایط ممکن است به گونه ای باشد که شما را از بیرون رفتن برای دوچرخه سواری باز دارد. در این مقاله پیشنهاد می کنم از دوچرخه ثابت استفاده کنید. با استفاده از این دستگاه می توانید بدون خارج شدن از خانه دوچرخه سواری کنید.

برای بسیاری از خانم هایی که علاقه زیادی به این ورزش دارند ، ممکن است به دلیل مشکلات مختلف نتوانند از خانه خارج شوند. اما به راحتی می توانید این ورزش زیبا را با دوچرخه ثابت در خانه انجام دهید. اگر شما هم به این ورزش علاقه مند هستید و می خواهید دوچرخه ثابت بخرید ، اما چون قیمت و مدل این تجهیزات متفاوت است ، در انتخاب به مشکل برخورده اید نگران نباشید و با ما همراه باشید و با نکات مهمی که هنگام خرید دوچرخه ثابت باید به آنها توجه کنید شما راآشنا میکنیم.

انواع دوچرخه ثابت:

دوچرخه های ثابت با توجه به نوع استفاده به دو دسته تقسیم می شوند که به طور جداگانه شرح داده می شوند.

دوچرخه ثابت خانگی: این تجهیزات همانند تردمیل هستند و در دو نوع وجود دارند: خانگی و باشگاهی. طبیعتاً دوام لوازم خانگی کمتر از باشگاهی است و قیمت آن نیز پایین تر است. این دوچرخه ها از باشگاهی ها کوچکتر هستند و فضای کمتری در خانه اشغال می کنند.
دوچرخه های باشگاهی ثابت: یکی از محبوب ترین محصولات در کلوپ های سلامتی دوچرخه ثابت است. به طور طبیعی ، به دلیل استفاده از افراد مختلف که وزن آنها مشخص نیست ، باید دوام بیشتری نسبت به مدل های خانگی داشته باشند. به همین دلیل قیمت آنها بالاتر است.

انواع دوچرخه ثابت باشگاهی:

دوچرخه ثابت نشسته: این مدل دوچرخه برای افرادی که کمردرد و زانو درد دارند ساخته شده است. این مورد همچنین برای افراد با تحرک محدود بسیار مفید است (مانند بیماران ام اس). این مدل کاربردهای پزشکی بیشتری دارد و شما می توانید با اقدامات پزشکی خاص وزن را کاهش دهید.
دوچرخه ثابت ایستاده : این نوع دوچرخه دارای زین یا صندلی قابل تنظیم است. شما می توانید کالری بیشتری نسبت به مدل نشسته بسوزانید. همچنین برای کسانی که دوست دارند بدون نشستن و ایستادن دوچرخه سواری کنند مناسب است. این دوچرخه به شما در کاهش وزن و تقویت عضلات پا کمک می کند.
دوچرخه ثابت اسپینیگ: این یکی از حرفه ای ترین مدل های دوچرخه ثابت است. این نوع دوچرخه دقیقاً شبیه دوچرخه سواری است و برای کسانی که می خواهند به واقعیت دوچرخه سواری نزدیک شوند ، این مدل انتخاب خوبی است. با استفاده از این دوچرخه می توانید به صورت نیم خیز رکاب بزنید و کالری بیشتری بسوزانید.
انواع دوچرخه ثابت از نظر مقاوت:

راهنمای خرید بهترین ساعت های رومیزی موجود در بازار
READ

دوچرخه ثابت مگنتی: در این مدل دوچرخه می توانید پدال را به صورت دستی و مکانیکی تا 8 درجه با پیچ شل یا محکم کنید.
دوچرخه ثابت الکترومگنتی: مقاومت دستگاه به صورت الکتریکی تغییر می کند که همان شل شدن و سفت شدن پدال در این مدل است و با فشار دادن یک دکمه می توانید پدال را شل یا سفت کنید.همچنین می توانید تغییرات را داخل مانیتور مشاهده کنید.

معایب و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت:

دوچرخه های ثابت فضای کمتری نسبت به وسایل نقلیه دیگر دارند و باعث شادی و نشاط می شوند. در هر شرایط آب و هوایی می توانید از این دستگاه برای دوچرخه سواری نیز استفاده کنید. قدرت عضلات شما را افزایش داده و باعث تولید هورمون های اندورفین می شود و استرس را تسکین می دهد. متأسفانه ، این دستگاه برای افراد مبتلا به آرتروز و همچنین زنان باردار و افراد مبتلا به سیاتیک مناسب نیست.

نکات مهمی که باید هنگام خرید دوچرخه ورزشی در نظر بگیرید:

تنظیم پدال: معمولاً دو نوع سیستم تنظیم ثابت برای دوچرخه وجود دارد. نوع اول مکانیکی است ، نوع دوم الکترونیکی است. در مدل مکانیکی ، نیروی رکاب توسط یک پیچ با نیروی عقربه تعیین می شود. اما مدل های الکتریکی را می توان ان را در صفحه نمایش شل کرد و یا با فشار دادن چند دکمه آن را محکم کرد.
سیستم مقاومت دوچرخه: دوچرخه های ثابت ، برخلاف دوچرخه های معمولی ، دنده ندارند. این دوچرخه ها به نوعی سیستم درگ مجهز هستند. که به دو دسته تقسیم می شوند. یکی سیستم مقاومت تسمه نمدی و دیگری سیستم مقاومت مگنتی. سیستم های مقاومت نمدی شباهت زیادی به دوچرخه های معمولی دارند ، اما سیستم مگنتی دارای دو آهنربا قوی است. که بین پدال و بدنه قرار دارند.
نوع برنامه دهی: هنگام خرید دوچرخه ورزشی ثابت حتما به سیستم برنامه دهی دستگاه توجه کنید ، بعضی از مدل ها سیستم برنامه دهی ندارند. اگر قصد دارید از طریق یک برنامه ورزشی لاغر شوید ، از فروشنده بخواهید مدل هایی را که می توانید برنامه ریزی کنید به شما معرفی کند این دوچرخه ها کمی گران ترند. این دوچرخه ها مانیتور دارند که میزان کالری مصرفی و ضربان قلب را نشان می دهد.
نوع صفحه نمایش: اگر می خواهید مسافت طی شده و تعداد رکاب ها را در صفحه نمایش ببینید ، یا می خواهید هنگام ورزش با لمس صفحه نمایش به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید ، به دنبال مدل های گران قیمت تر باشید. این مدل ها اپشن های زیادی دارند.

راهنمای خرید بهترین دستگاه اسپرسو ساز نسپرسو 2021
READ

تنظیم صندلی: دوچرخه ی ثابتی بخرید که قابلیت تنظیم صندلی یا زین را دارند.
ظرفیت تحمل وزن: دوچرخه های ثابت مانند تردمیل ها برای افراد با وزن های مختلف طراحی شده اند و دوچرخه مناسب با وزن شما پیشنهاد می شود. اگر می خواهید برای باشگاه تهیه کنید زیرا وزن کاربر مشخص نیست ، قدرتمندترین مدل دوچرخه ثابت را خریداری کنید.
سهولت حمل و نقل: نکته مهم دیگری که باید هنگام خرید در نظر بگیرید ، وزن دوچرخه است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به طور مداوم دوچرخه را جابجا می کنید ، بهتر است به دنبال دوچرخه های سبک تر باشید ، زیرا جابجایی این دوچرخه ها بسیار راحت تر است. البته دوچرخه های باشگاهی معمولاً وزن زیادی دارند و دوچرخه های خانگی سبک ترند.
قیمت دوچرخه: تعیین کنید که چه مقدار برای دوچرخه هزینه خواهید کرد ، هنگامی که درمورد بودجه خرید تصمیم گرفتید ، بسیاری از مدلها به طور خودکار به از دایره انتخاب شما بیرون می آیند.

1:دوچرخه ثابت بست استایل مدل MA

دوچرخه ثابت بست استایل مدل MA

مشاهده قیمت و موجودی محصول

2:دوچرخه ثابت مدل تیدا

دوچرخه ثابت مدل تیدا

مشاهده قیمت و موجودی محصول

3:دوچرخه ثابت تایتان فیتنس مدل A1100G

دوچرخه ثابت تایتان فیتنس مدل A1100G

مشاهده قیمت و موجودی محصول

4:دوچرخه ثابت پروتئوس مدل Nuvola V4

راهنمای خرید دوچرخه ثابت پروتئوس مدل Nuvola V4

مشاهده قیمت و موجودی محصول

5:دوچرخه ثابت دی اچ زد مدل ۹۱۰۷

 

مشاهده قیمت و موجودی محصول

6:دوچرخه ثابت کراس فیتنس مدل Track 3

خرید دوچرخه ثابت کراس فیتنس مدل Track 3

مشاهده قیمت و موجودی محصول

7:دوچرخه ثابت تایتان فیتنس مدل ۹۸۳۰۰

دوچرخه ثابت تایتان فیتنس مدل 98300

مشاهده قیمت و موجودی محصول

 

برای مشاهده دیگر مدل های دوچرخه های ثابت میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده تمامی مدل های دوچرخه های ثابت

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا