معرفی مارک های مختلف لوازم خانگی

تعدادی از وسایل برقی در خانه وجود دارد که برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. وظیفه اصلی این لوازم خانگی انجام کارهای خانه سریعتر و بهتر است. از نظر عملکرد خانه ، لوازم خانگی در سه دسته اصلی قرار می گیرند. لوازم آشپزی لازم ، لوازم تمیز کردن و وسایل با ظاهری سرگرم کننده. برخی از لوازم خانگی مانند اجاق های برقی ، اجاق ها و اجاق های مایکروویو ، خرد کن ها ، بلندرها ، یخچال ها ، فریزرها در دسته اول قرار دارند و برای پخت و پز و نگهداری مواد غذایی استفاده می شوند. دسته دیگر شامل ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، خشک کن ماشین ظرفشویی است. این ابزارها در تمیز کردن امور به خانم خانه کمک می کنند. تلویزیون ها و تجهیزات صوتی نیز در دسته سوم قرار دارند و کاربرد آنها در زمینه سرگرمی است. وجود مارک های مختلف لوازم خانگی در بازار ، انتخاب لوازم خانگی مناسب را آسان می کند.

لوازم خانگی

تاریخچه لوازم خانگی

قرن ها است که از بسیاری از لوازم خانگی استفاده می شود. لوازم خانگی با اختراع صنعتگران آمریکایی زندگی را تغییر داده است. استفاده از این لوازم زندگی در خانه را بسیار تغییر داده است. کارهایی که بسیاری از کارمندان قبلاً انجام می دادند یا حتی یک زن خانه دار ساعت ها را به کارهای خانه اختصاص می داد. امروزه با استفاده از لوازم خانگی ، سخت ترین و طولانی ترین کار به راحتی و به سرعت انجام می شود. روغن و لوازم الکتریکی برای اولین بار در اواسط دهه 1900 وارد خانه ها شدند. اینها شامل ماشین لباسشویی ، آبگرمکن ، یخچال ، فریزر و چرخ خیاطی است. پس از جنگ جهانی دوم ، تحولات صنعتی منجر به معرفی ماشین های ظرفشویی و خشک کن در خانه ها شد.

بخش لوازم خانگی

علاوه بر تقسیم بندی لوازم خانگی از نظر کاربرد خانگی ، لوازم خانگی نیز به دو دسته لوازم خانگی بزرگ و کوچک تقسیم می شوند. وسایل بزرگ به لوازم سفید نیز معروف هستند. سیستم های تهویه ، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی ، خشک کن لباس ، یخچال و فریزر ، اجاق گاز آشپزخانه ، آبگرمکن ، مایکروویو و بسیاری دیگر از لوازم خانگی از جمله برترین لوازم خانگی هستند. دلیل نامگذاری این دستگاه ها رنگ سفید این دستگاه ها بود. البته بسیاری از این دستگاه ها امروزه نیز سفید هستند. لوازم خانگی از جمله آبمیوه گیری ، میکسر برقی ، چرخ گوشت ، دستگاه قهوه ساز و کتری ، دستگاه سرخ کن برقی ، چرخ و مخلوط کن برقی ، چرخ و پردازش مواد غذایی ، کتری برقی ، ساندویچ ، اجاق گاز برنج ، تستر و هودهای محدوده لوازم کوچک کوچک در نظر گرفته نمی شوند.

تولید کنندگان لوازم خانگی

سودآوری صنعت لوازم خانگی بسیاری از تولیدکنندگان داخلی و خارجی و شرکت های بسیار بزرگ و برجسته را به سمت طراحی و ساخت لوازم خانگی سوق داده است. تعداد زیاد شرکت های تولیدی بازار بسیار رقابتی ایجاد کرده است. برندگان این مسابقه تولیدکنندگانی هستند که کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای محصولات خود انتخاب می کنند. رقابت منجر به افزایش کیفیت لوازم خانگی هر ساله شده است. شرکت های ملی نیز تلاش کرده اند تا در بازار رقابتی صداپیشگی کنند.

اسنوا

اسنوا یکی از مارک های تولید کننده لوازم خانگی است. محصولات این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار است و توانایی رقابت با تولیدکنندگان جهانی را دارد. لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ، اجاق گاز ، یخچال و فریزر ، تلویزیون ، اجاق و قهوه ساز از جمله لوازم خانگی تولید شده توسط این شرکت است.

پارس خزر

همه شما نام پلوپزهای پارس خزر را شنیده اید. اما امروزه پلوپز پارس خزر تنها محصول نیست. پارس خزر بزرگترین تولید کننده لوازم کوچک در ایران است. در گذشته محصولات پارس خزر با نام ترسیبا پارس عرضه می شد. اما از سال 1982 این شرکت از نام پارس خزر و ساینا برای ارائه محصولات خود استفاده می کند.

 

امرسون

Emersan یکی دیگر از شرکت های ملی تولید لوازم خانگی است. شهرت اصلی این برند بخاطر یخچال و فریزر آن است. اما محصولاتی مانند واشر ، اجاق گاز ، هودهای دوربر و جاروبرقی نیز توسط شرکت امرسون تولید و عرضه می شود.

 

X Vision

شرکت ملی دیگری که در سال 2006 برای تولید لوازم خانگی وارد رقابت شد X-Vision است. مهمترین محصول این شرکت تلویزیونهای آن است. اما علاوه بر این ، یخچال و فریزرها نیز با همان مارک عرضه می شوند.

معتبرترین برندهای خارجی تولید کننده لوازم برقی خانگی نیز شامل برند بوش، سامسونگ، ال جی، تفال، دوو و فلر هستند.

لوازم برقی خانگی

دکمه بازگشت به بالا