مهمترین نکات دکوراتیو و دکوراسیون

تفاوت در سبک زندگی مردم منجر به روند و تأکید بر اصول تزئین شده است. مردم تمایل به خرید اقلام دکور دارند. آنها به نسبت رنگ اجزا respect احترام می گذارند. همه می دانند که رعایت مهمترین عناصر دکوراسیون و دکوراسیون ساده ترین راه برای نشان دادن شخصیت ، روح و هنر فرد در چیدمان منزل خود است.

دکوراتیو

وسایل تزئینی هنرها و صنایع دستی. هدف از این کار توسعه و ساخت ابزاری زیبا و کاربردی است. بیشتر در داخل کشور از عناصر تزئینی استفاده می شود. شی تزئینی حاصل ترکیبی از هنر و صنعت است. از چوب ، شیشه ، سرامیک ، قراضه و فلزات برای ساخت وسایل تزئینی استفاده می شود. وسایل تزئینی را می توان به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم کرد. به عنوان مثال ، کاغذ دیواری یک شی تزئینی ثابت است ، در حالی که مجسمه ها اشیای متحرک هستند. برخی از وسایل تزئینی:

انواع آینه های بلند و دیواری
شمعدان و گلدان
ظروف سرامیکی ، سفالی و تزئینی
قاب
ساعتهای مختلف
صندلی
آباژور

نمونه ای از یک وسیله تزئینی

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت معماری و توجه به طراحی داخلی ساختمانها ، انواع مختلفی از دکورها ایجاد شده است که برای تزئین فضاهای سبز و نمای داخلی ساختمانها ، هتلها و دفاتر استفاده می شود. اینها شامل شیشه ، رنگ ، آینه ، پانل و ساندویچ پانل ، نور و بتن است.

تزیین

تزئین به معنای ایجاد هماهنگی بین اجزا برای نمایش بیشتر رنگها ، مبلمان و سایر وسایل خانه است. اصل اساسی در همه آثار هنری رعایت جزئیات و اصول فنی است. سبک های مختلفی برای طراحی وجود دارد. طراحی داخلی هر خانه بازتاب سلیقه و احساسات طراح آن است. دکوراسیون داخلی به عنوان یک حلقه اتصال معماری و هنر طراحی داخلی عمل می کند.

در برنامه ریزی داخلی از سبک خاصی استفاده شده است. به عنوان مثال ، در دکوراسیون داخلی مدرن ، عناصر کمی در چیدمان استفاده می شود ، اما در چیدمان های سنتی ، تعداد عناصر چیدمان اضافی و نوع مبلمان نیز برای نشان دادن لوکس و زیبایی استفاده می شود. در طراحی داخلی از سبک های زیر استفاده شده است: سبک مراکشی ، سبک چینی ، سبک هندی ، سبک اسپانیایی ، انگلیسی ، سبک مصری ، سبک ژاپنی ، سبک سوئدی و فرانسوی. امروزه از مدل های ترکیبی برای تزئین فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. نه تنها چشم را به خود جلب می کند ، بلکه جلوه ای یکنواخت به دکوراسیون داخلی ساختمان می بخشد.

چیدمان بسیار خوب

برخی از مسائل مهم در نگهداری از منزل:

متعادل سازی مبلمان قدیمی و ساختمانهای جدید
از استفاده از مبلمان بیش از حد پرهیز کنید
یک مثال خوب برای مرتب سازی هر قسمت از خانه انتخاب کنید
به تفاوت در طبقه بندی توجه کنید
به فاصله مناسب مبلمان و دکوراسیون از دیوارها یا تیرها توجه داشته باشید
تهیه تزیینات خاص و زیبا
شخصیت خود را در قرار ملاقات نشان دهید
از رنگ مشکی استفاده کنید
ارتفاع مناسب برای نصب تابلوها را تعیین کنید
نور مناسب
از وسایل تزئینی زیاد استفاده نکنید
فراهم آوردن فضای مناسب برای میهمانان هنگام مرتب سازی مبلمان و لوازم خانگی
برای محکم کردن پرده ها ارتفاع مناسب را انتخاب کنید
دکوراسیون تطبیق رنگ

انتخاب مبلمان ، وسایل و چیدمان آنها در خانه بسیار مهم است. اصلی ترین چیزی که در زیبایی تقسیم رنگ تأثیر می گذارد. باید بین رنگها دقت کنید. در محیط باید از رنگهایی که مکمل یکدیگر هستند استفاده شود. انتخاب رنگها نباید مورد توجه قسمت خاصی از خانه باشد. شما نباید در ست خانه خود فقط از یک رنگ خاص استفاده کنید. اما رنگ ها باید وسیله ای باشند که توسط آنها انرژی ، خلاقیت و روح زندگی شما را منعکس می کنند. برای انتخاب رنگ در دکوراسیون نیز باید در جای خود هوشیار باشید. به عنوان مثال ، نمی توانید از رنگ هایی که در اتاق نشیمن برای اتاق خواب استفاده می کنید استفاده کنید. انتخاب رنگ برای اتاق خواب باید مانند ایجاد آرامش در فرد باشد.

به گروه های رنگی در طبقه بندی توجه کنید

می توانید در انتخاب رنگ مناسب برای خانه یا فضای داخلی خود به سه نمونه فکر کنید.

الگوهایی با رنگ های مختلف: در این مثال شما از ظروف مختلف با یک رنگ استفاده می کنید. طیف هایی با رنگ های مختلف راهی سایه روشن را برای شما ایجاد می کند.
طراحی تطبیق: در این مثال ، تنوع رنگ کم است. زمان لازم نیست خسته کننده باشد. این مدل باعث آرامش خاطر شما می شود. این مدل بیشتر مناسب فرصت های غیررسمی است. برای تزئین اتاق خواب می توانید از این رنگ استفاده کنید.
رنگ مناسب اتاق خواب را انتخاب کنید.

الگوی مکمل: بیشترین تضاد رنگی بین انواع الگوها را در الگوی مکمل مشاهده خواهید کرد. شدت کنتراست بالا می تواند شما را در طولانی مدت از این ترکیب رنگ خسته کند. پوشیدن این ایگو برای مکان ها و فضاهای رسمی مناسب تر است.

دکوراسیون و دکوراتیو

دکمه بازگشت به بالا