با حیوانات و لوازم حیوانات خانگی آشنا است

حیوانات خانگی حیواناتی هستند که به جای زندگی در محیط طبیعی در خانه نگهداری می شوند. هدف از نگهداری بسیاری از حیوانات خانگی ایجاد سرگرمی برای میزبان و تأمین امکانات و محافظت مناسب از حیوانات است. در برخی موارد ، پزشکان و روانشناسان نگهداری حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه را برای درمان برخی بیماری های روحی ، مانند افسردگی ، توصیه می کنند. زیرا حیوانات خانگی در میان این افراد نقش دوستان ، همراهان و پرستاران را بازی می کنند. بعضی اوقات در کارهای خانه نیز به او کمک می کنند. در بسیاری از کشورها / مناطق ، حیوانات خانگی برای مراقبت و پرورش معلولین آموزش دیده اند. حیوانات خانگی به هفت دسته مختلف تقسیم می شوند. اما از بین همه این حیوانات ، سگ و گربه محبوبیت بیشتری دارند. برای آشنایی با حیوانات و لوازم حیوانات خانگی کافی است این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع مختلف حیوانات خانگی

حیوانات خانگی

با توجه به علایق یا نیازهای افراد مختلف ، حیوانات خانگی مختلف نگهداری می شوند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، برای راحتی در معرفی ، حیوانات خانگی به هفت دسته تقسیم می شوند. هفت دسته عبارتند از:

پستانداران کوچک مانند سگ ، گربه ، همستر ، موش ، جوجه تیغی ، سنجاب ، خرگوش و …
پستانداران متوسط ​​، مانند میمون ، لمور و …
پرندگانی مانند قناری ، طوطی ، بلبل ، مرغ عشق ، فنچ و … را ببینید.
ماهی آکواریوم
پرندگان شکاری ، مانند عقاب ، شاهین ، باس و …
خزندگان و دوزیستان ، مانند مار ، لاک پشت ، قورباغه ، نمک و …
بندپایان بی مهره مانند خرچنگ ، ​​عنکبوت ، عقرب و …
طبق قانون حفاظت از محیط زیست ، افراد فقط مجاز به پرورش حیواناتی هستند که در یکی از دسته های فوق قرار گیرند.

اثرات مثبت بر فشار خون و عملکرد قلب: مطالعات نشان داده است افرادی که حیوانات خانگی مانند گربه و سگ نگهداری می کنند کمتر دچار مشکلات قلبی می شوند. فشار خون طبیعی دارند. در آزمایشی با کودکان مبتلا به اختلالات فشار خون مشاهده شد که وقتی این کودکان گربه ها را نوازش می کنند ، نوسانات فشار خون آنها کاهش می یابد.
افزایش عشق و علاقه در خانواده: در بسیاری از موارد نگهداری از حیوانات خانگی برای افزایش محبت در خانواده ، به ویژه در بین فرزندان مشاهده شده است. کودکان با مراقبت از حیوانات از سلامت روان بهتری برخوردار می شوند. این باعث افزایش عشق و علاقه آنها می شود. و این عشق و علاقه به سایر اعضای خانواده منتقل می شود.
معایب نگهداری از حیوانات خانگی

آلرژی های بدتر: اگر در خانه ای که حیوانات خانگی نگهداری می شود افراد یا کودکان مبتلا به آلرژی وجود داشته باشند ، ممکن است آلرژی ایجاد شود. تماس با موی حیوان خانگی ، بزاق ، نفس و مدفوع می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. این تحریک آلرژی را تشدید می کند. آلرژی که در اثر تماس با حیوان خانگی رخ می دهد به صورت سرفه مکرر ، خارش و سوزش در چشم ظاهر می شود. این علائم در کودکان می تواند به صورت کهیر یا خارش پوست نیز بروز کند.
افزایش خطر توکسوپلاسموز: توکسوپلاسموز یک بیماری انگلی است. این بیماری در اثر تماس با مدفوع حیوانات اهلی یا حتی گسترش این زباله ها در محیط زندگی ایجاد می شود. این بیماری غالباً در حیوانات خانگی رخ می دهد که کاملاً داخل خانه نیستند و به پیاده روی می روند. این انگل پس از ورود به بدن می تواند باعث ایجاد تومور در غدد لنفاوی و سیستم مغز انسان شود. تشنج گاهی به دنبال دارد.
پتانسیل بیماری انگلی و باکتریایی: کمپیلوباکتر نام بیماری باکتریایی است که می تواند از طریق تماس با سگها انسان را آلوده کند. علائم شامل عفونت های دستگاه گوارش ، اسهال ، تب ، درد شکم ، حالت تهوع و استفراغ است. بیماری باکتریایی دیگری که انسان از طریق تماس با سگ منتقل می کند لپتوسپیروز است. این بیماری باکتریایی علائمی مانند آنفولانزا ایجاد می کند. علائم شامل تب ناگهانی ، سردرد شدید ، قرمزی چشم ، درد عضلانی و خستگی است. علاوه بر بیماری های باکتریایی ، تماس با سگ ها باعث ایجاد بیماری انگلی در انسان می شود که لیشمانیوز نامیده می شود. این بیماری با ظهور زخم ها در پوست بدن تشخیص داده می شود. اما اگر واکسن های مربوط به حیوانات خانگی به موقع تزریق شود و مراقبت های پزشکی خوبی انجام شود ، خطر بیماری های انگلی و باکتریایی کاهش می یابد و در بسیاری از موارد به صفر می رسد.

با لوازم حیوانات و حیوانات خانگی آشنا است
فواید نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی

از دست دادن تنهایی: مهمترین غم و اندوه در دنیای امروز تنهایی است. نگهداری از حیوانات خانگی به کاهش احساس تنهایی در انسان تا حدی کمک کرده است. بهترین گزینه کاهش تنهایی انسان به دلیل حیواناتی مانند سگ و گربه است که احساسات خود را درک می کنند و به آنها واکنش مناسب نشان می دهند.
القای احساس آرامش: چندین مطالعه نشان داده است که نگهداری از حیوانات خانگی نقش مهمی در کاهش استرس دارد. نگهداری و تعامل با حیوانات باعث کاهش هورمون کورتیزول و افزایش هورمون سروتونین در بدن می شود. همچنین استرس افراد را کاهش می دهد.
ایجاد احساس مسئولیت: نگهداری از حیوانات خانگی مسئولیت افراد را افزایش می دهد. وقتی شخصی بتواند به خوبی از حیوانات خود مراقبت کند ، اعتماد به نفس او را افزایش می دهد. وقتی مسئولیت مراقبت از حیوانات به عهده فرزندان باشد. یک برنامه منظم برای نگهداری ، تغذیه و مراقبت از حیوانات مسئولیت آنها را افزایش می دهد.
کمک به کاهش بیماری های روانی: تحقیقات نشان داده است که نگهداری از حیوانات خانگی در کاهش علائم افسردگی در بیماران بسیار م instrumentثر بوده است. نگهداری حیوانات استرس را در افراد مبتلا به اختلالات روانی کاهش می دهد. اخیراً ، استفاده و مراقبت از حیوانات به عنوان یک درمان م effectiveثر در درمان کودکان اوتیسم شناخته شده است.

نکات مهم در مورد نگهداری از حیوانات خانگی

واکسیناسیون حیوانات خانگی به طور منظم برای جلوگیری از بیماری

مراقبت کافی در برنامه های درمانی و تجویز به موقع واکسن ها
حیوانات خانگی مانند گربه و سگ را در اتاق افردا مبتلا به آلرژی نگهداری نکنید.
شستن منظم دست پس از تماس با حیوانات خانگی
نظافت و غبارروبی مداوم در خانه
اگر در باغ یا حیاط خود بستر سگ یا گربه دارید ، آنها را از دسترس کودکان دور نگه دارید و بلافاصله محل را تمیز کنید.
ویزیت های منظم دامپزشکی و بررسی های بهداشتی حیوانات خانگی.
قبل از انتخاب حیوان خانگی ، باید شرایط نگهداری آن را مطالعه کنید. سپس بررسی کنید که آیا زمان و شرایط نگهداری از حیوان خانگی را دارید یا خیر. سپس خرید و نگهداری حیوانات خانگی را شروع کنید.

آشنایی با حیوانات و لوازم حیوانات خانگی
لوازم حیوان خانگی

فروشگاه لوازم حیوانات خانگی

بسته به نوع حیوان خانگی ، محصولات حیوان خانگی متفاوت است. اما مهمترین و مهمترین لوازم حیوانات خانگی عبارتند از:

مواد غذایی حیوان خانگی
محل خواب
صندلی صندلی
یقه ها
قفس پرندگان و جعبه های حمل و نقل برای حیواناتی مانند سگ ، گربه و …
اسباب بازی
اقلام بهداشتی (مانند مواد دفع کننده کک و مک ، محصولات مراقبت از دندان سگ ، برس ، شانه ، سشوار ، دئودورانت ، پودر ، ناخن گیر ، شامپو و …)

ابزار و غذای حیوانات

دکمه بازگشت به بالا